למה אין מים חמים בדוד שמש?

ודאי יצא לכם המון פעמים לשאול את עצמכם למה אין מים חמים בדוד שמש שלכם? זו שאלה שחוזרת על עצמה לרוב בבתים משותפים. רוב הבתים היום בישראל הם בתים משותפים בבנייני דירות וכמו שזה נקרא בניין משותף, גם מערכת הדוד היא משותפת לכל הדיירים יחד. מדובר על מערכת סולארית משותפת שמחממת את המים בצינורות מים משותפים. למערכת המשותפת מחוברים דודים קטנים לכל דירה.

איך עובדת מערכת הדוד בבתים משותפים?

בימי הקיץ המערכת הסולארית מחממת את המים שבצינורות והם עוברים אל הדודים הקטנים. בימי הקיץ לרוב הדיירים יש מספיק מים חמים ואין בעייתיות. הבעייתיות מתחילה בימים קרים יותר ובחורף, כאשר אתם מפעילים את הדוד החשמלי שלכם. אתם מחממים את המים שבדוד הקטן נכנסים להתקלח והם נגמרים מאוד מהר.

הסיבה לכך היא שבין הדוד הקטן למערכת המשותפת אין הפרדה בכלל. אם יש מים קרים במערכת הצינורות הם מתערבבים עם המים החמים שבדוד שלכם שהופכים קרים אט אט ואז אתם חושבים שאין מים חמים בדוד שלכם והוא מקולקל. אז מה עושים כדי לפתור את הבעיה הזו? דיירים רבים ידליקו את הדוד החשמלי ליותר זמן, אך זה לא יפתור באמת את הבעיה. מה שיפתור את הבעיה הוא שסתום בין הדוד הקטן שלכם לבין המערכת המשותפת. אבל מאיפה תביאו עכשיו שסתום כזה? פשוט מאוד, ריכשו לכם פקחום.

הפקחום בפעולה
תמונה של הפקחום

 

רכישת פקחום זו התשובה הנכונה לשאלה: למה אין מים חמים בדוד השמש שלכם?

הפקחום הוא למעשה השסתום שאתם מחפשים, אך למעשה הוא הרבה יותר מזה. מדובר על מערכת חכמה שיודעת לזהות מתי המים שלכם בדוד הקטן חמים, כאשר זה קורה המערכת מפעילה שסתום חשמלי שמפריד בין הדוד שלכם למערכת המשותפת וכך אין ערבוב בין המים הקרים שבמערכת המשותפת למים החמים שלכם.

השסתום החשמלי יפתח שוב רק ברגע שהפקחום יזהה שהמים בצינורות חמים יותר ויאפשר כניסה של מים חמים אליכם. אחרי שתשתמשו בפקחום סביר להניח שכבר לא תשאלו למה אין מים חמים בדוד השמש שלכם.

מה היתרון הכי גדול של הפקחום? ולמה הוא עדיף על פתרונות אחרים

עד המצאת הפקחום, חברות רבות ניסו למצוא פיתרון יעיל לבעיה. הם בהחלט מצאו פתרונות טובים שגורמים למים שלכם להיות חמים, אך הם לא הצליחו להגיע למצב של חיסכון בחשמל, כי רוב הפתרונות היו מראש פתרונות שעובדים על חשמל ולא חוסכים בצריכה. במקרה של הפקחום, היתרון הכי גדול שלו הוא החיסכון בחשמל.

כאשר יש לכם פקחום, אין לכם צורך להפעיל את הדוד החשמלי מעבר לכמות הצריכה שאתם זקוקים לה. הפקחום למעשה חוסך לכם 50 אחוזים מהצריכה הממוצעת בחודש שזה למעשה בערך כ-100 שקלים. זהו חיסכון עצום שגם מחזיר דיי מהר את ההשקעה על קניית הפקחום והתקנתו. חשוב לציין כי הפקחום עצמו לא עובד על חשמל ולכן גם הוא כלשעצמו לא מבזבז לכם חשמל.

 

למה אין מים חמים בדוד שמש
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן