חיסכון בחשמל בדוד שמש

איך דוד השמש חוסך לנו בחשמל?

מים חמים הם משאב שנצרך על ידנו בכל יום. אנו משתמשים במים חמים במקלחת, בשטיפת כלים, במכונת הכביסה ועוד. בשל השימושים הרבים במים חמים, אנו מחפשים פיתרון חסכוני. אחת האפשרויות היותר טובות היא כמובן התקנת דוד שמש חסכוני. דוד שמש כיום הוא הפיתרון הכי חסכוני בארץ שטופת שמש כמו שלנו. במאמר זה נסביר איך עובד דוד השמש, כמה כסף הוא חוסך לנו, מתי יש עלויות בדוד שמש ואיך מחשבים את עלות חימום המים בדוד חשמלי.

איך עובד דוד שמש?

חימום מים מצריך אנרגיה. בדוד שמש האנרגיה המנוצלת היא אנרגיית השמש. אנרגיה זו נקלטת בעזרת הקולטנים שמחממים את גוף החימום שמחמם את המים שנמצאים במיכל. מדובר בפיתוח ישראלי שמותאם לחימום מים בארץ שטופת שמש כמו שלנו. השמש שלנו היא משאב טבעי שלא עולה לנו כסף ולכן עלות צריכת החשמל עם דוד שמש היא אפסית. העלויות עבור דודי שמש הן בעיקר בהתקנה, עבור בדיקת הדוד, תיקון תקלות וניקוי אבנית.

חיסכון בחשמל בשימוש בדוד שמש

כמה כסף חוסך לכם דוד השמש?

מכיוון שדוד השמש פועל באמצעות אנרגיה חינמית, בימי הקיץ בפרט ובימים שמשיים אין עלות על חימום המים. מתי כן יש לדוד שמש עלויות? בעיקר בחורף. בזמן החורף, כאשר אין הרבה ימי שמש, אנו מפעילים את מערכת הדוד החשמלי שמחוברת לדוד השמש ואז למעשה אנו משלמים עבור חימום המים. חיסכון בדוד השמש יתקיים כאשר תנצלו היטב את ימי השמש שקיימים גם בחורף וכך צריכת החשמל של דוד השמש תהיה יותר קטנה. אז כמה חשמל צורך דוד שמש? אז כמו שאתם מבינים דוד שמש הפועל רק על אנרגיית השמש לא צורך חשמל ולכן השאלה: כמה חשמל לוקח דוד השמש שלכם אינה רלוונטית במקרה זה, אלא רק אם אתם מפעילים את דוד החשמל שמחובר לדוד השמש.

מה קורה אם הדוד לא מחמם כמו שאתם רוצים? ככל הנראה זה בגלל שאתם בבניין משותף והמים הקרים והחמים שלכם מתערבבים עם השכנים וכך לא נשארים לכם מים חמים. בכדי למנוע זאת וגם כדי לחסוך בעלויות של חימום מים באמצעות הדוד החשמלי, מומלץ להתקין פטנט ישראלי בשם פקחום. מערכת שיוצרת שסתום בין הצינורות המשותפים לדוד שלכם וכך היא מאפשרת לכם להשתמש במים שחיממתם ולא לחמם את הדוד לפרקי זמן גדולים.

כמה זמן צריך לחימום מים בדוד השמש?

דוד שמש שפועל על אנרגיית השמש מחמם את המים שלכם לאורך כל היום ולכן בקיץ, סביר להניח שכמעט לא תיתקלו במצבים של חוסר במים חמים. בימים הקרים כאשר תעברו לחימום מים באמצעות הדוד החשמלי תצטרכו להדליק את הדוד ולחמם את המים. כמות הזמן לחימום המים תלויה בהמון פרמטרים כמו גודל הדוד, מספר האנשים במשפחה וזמן המקלחת הממוצע. אם אתם מעוניינים לחשב כמה חשמל צורך דוד שמש לשעה, עליכם לדעת כמה וואט צורך הדוד שלכם ומה העלות לאלף וואט בחברת החשמל.

לסיכום, חימום מים באמצעות דוד שמש זו האפשרות הכי חסכונית מבחינתכם. גם אם מדובר בבית חדש או בבית שאתם משכירים, מומלץ לדאוג לדוד שמש איכותי שיחסוך לכם עלויות רבות.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן