מה מחיר הפקחום?

הפטנט הישראלי פקחום: מה המחיר שלו וכמה הוא עולה?

אז כמה יעלה לכם להתקין פקחום בביתכם? מחיר הפקחום כולל עלות של קניית המערכת ועלות התקנה. רכישת המערכת כיום היא 900 שקלים כולל מע"מ, ועלות התקנה של 350 שקלים*. חשוב לציין כי עלות ההתקנה לא מחייבת אם אתם יכולים להתקין בעצמכם, דבר המתאפשר לבעלי רקע טכני.

* המחירים משתנים מעת לעת וייתכן כי עוד לא התעדכנו בתוכן האתר. ט.ל.ח

* למחיר עדכני, אנא צרו קשר טלפוני.

 

האם חימום המים בבתים משותפים עובד טוב?

חימום מים בדוד שמש או דוד חשמלי בבתים משותפים עלול לפעמים להיות פחות יעיל וסביר להניח שתשמעו מהדיירים תלונות כמו: הדוד שלי לא מספיק מחמם או הדוד מחמם מעט. חשוב לדעת שלא תמיד מדובר בתקלה, אלא בחוסר הפרדה בין הצינורות המשותפים של הבניין לדודים שבדירות.

בימי שמש המים בצינורות חמים ולכן לדוד שלכם מגיעים מים חמים, אך בחורף הסיפור כבר שונה ומים קרים מהצינורות זולגים אל הדודים וגורמים למים החמים בדוד להתקרר.

לבעיה זו יש כיום פיתרון פשוט מאוד שנקרא מערכת פקחום. על מערכת זו נדבר בהמשך המאמר ונדון גם בשאלה כמה עולה פקחום והאם הוא משתלם עבורנו.

 

פקחום, עלות נמוכה אל מול פתרונות אחרים

חימום מים כיום בארץ ובעולם הוא תחום מפותח מאוד טכנולוגית ויש מספר דרכים שבאמצעותם מייצרים אנרגיה לחימום.

בכל מדינה, חימום המים נעשה בדרך שונה ועל פי מקור האנרגיה הזמין בה. בישראל מקור האנרגיה הזמין ביותר הוא השמש. אנו משתמשים באנרגיה זו באמצעות התקנה של מערכת סולארית לחימום מים.

המערכת קולטת את האנרגיה של השמש ובאמצעותה מחממת את צינורות המים. השימוש באנרגיית השמש הוא חינמי, למעט התקנת המערכת ושימוש באמצעים אחרים לחימום בעונת החורף.

מערכת חימום המים בישראל היא טובה, אך גם בה יש תקלות הנובעות מאבנית ובלאי של המערכת. חברות רבות ניסו למצוא פתרונות חדשניים לחימום המים, כמו חיבור של דוד צילינדר, דוד חשמל, חיבור לגז ועוד, אך מערכות אלו לא תמיד משתלמות מבחינת המחיר ולא פותרות את בעיית חוסר ההפרדה בין הצינורות המשותפים לדוודים שבדירות.

מה שכן יפתור את הבעיה הוא יצירת שסתום חשמלי שיפריד בניהם בעת הצורך. פיתרון זה ניתן למצוא במערכת הפקחום שעלותה נמוכה ביחס לפתרונות האחרים.

 

טווח המחירים של מערכות שונות לחימום מים

ענף חימום המים מציע כיום מספר סוגים של מערכות לחימום מים כאשר לכל מערכת כזו יש עלות התקנה ועלות שוטפת.

הלכנו ובדקנו את טווח המחירים של המערכות השונות. לדוגמא המחירים של מערכת חימום מים מתחרה ומערכות חימום חכמות נוספות תלויות למעשה בנו.

במערכות אלו יש לנו שליטה מרחוק על הדלקת הדוד וזה מה שאמור לחסוך לנו בחשמל, אך זה לא פותר את בעית ההפרדה בין הצינורות המשותפים לדודים בדירות. גם המחיר של דוד חשמל פשוט אינו חסכוני במיוחד ותלוי בהדלקה וכיבוי ידני.

כמו שאתם מבינים מדובר במערכות טובות לחימום מים, אך הן תלויות בנו, לא תמיד חסכוניות ואינן פותרות את הבעיה של בנייני הדירות.

 

כמה עולה להתקין פקחום בבית?

הפקחום היא מערכת חכמה שיודעת לזהות את טמפרטורת המים בצינורות המשותפים או בדוד הביתי שלכם.

כאשר המערכת מזהה כי יש מים חמים בדוד שלכם ומים קרים בצינורות, היא מיד תיצור שסתום חשמלי בניהם, כך שלא יהיה ערבוב בין מים הקרים שבצינורות למים החמים שבדוד.

כאשר המים בצינורות חמים, המערכת תפתח את השסתום החשמלי ומים חמים יכנסו לדוד שלכם. נשאלת השאלה, האם הפקחום היא מערכת חסכונית? התשובה לכך היא כן!

המערכת נותנת פיתרון מדויק לבעיה ואנו לא צריכים לחמם את המים בתדירות גבוהה, מספיק שנחמם את המים בדוד פעם אחת עבור מספר מקלחות ונוכל להשתמש בהם ביעילות מבלי לחמם שוב את המים ולבזבז חשמל.

 

תוך כמה זמן מחזירים את עלות ההתקנה של פקחום?

העלות של הפקחום נמוכה מאוד וחסכונית לאורך זמן לעומת עלויות של מערכות אחרות או עלות החלפה של גוף חימום לדוד חשמלי או מחיר של מערבל מים לדוד שמש.

עם מערכת פקחום אתם מדליקים את הדוד והוא מחמם את המים ביעילות ואין לכם צורך להדליק אותו מספר פעמים ביום. דבר זה חוסך עבורכם כחמישים אחוזים מתצרוכת החשמל החודשית, כך שתוכלו תוך שנה להחזיר את עלות ההשקעה וההתקנה של הפקחום.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן