דוד לא מחמם

יום עבודה ארוך, מצריך מקלחת מפנקת בערב

הגעתם הביתה לאחר יום עבודה ארוך מאוד והדבר שאתם הכי מעוניינים בו זו מקלחת חמה שתשרה עליכם רוגע ותשטוף מעליכם את היום הזה. כל הדרך הביתה רק על זה חשבתם וכדי שלא תחכו יותר מידי זמן לדוד, התקשרתם למי שנמצא בבית שידליק את הדוד עבורכם כדי שאיך שתגיעו זה הדבר הראשון שתעשו ולא תחכו יותר מידי זמן.

אז הגעתם הביתה, נכנסתם למקלחת התחלתם במים חמים כמו שרציתם ולאחר עשר דקות, כאשר השמפו עוד על הראש, אתם מרגישים שהמים נהיו פושרים. במקום מקלחת מפנקת, אתם מקבלים מקלחת סופר מהירה ולא מבינים איך זה קרה? בהחלט סיטואציה מבאסת להיות בה בסוף יום.

אז מה הייתה הבעיה? למה דוד המים לא מחמם מספיק?

כאשר אנו גרים בבניין דירות משותף, מערכת הדוד הגדולה משותפת לכל הדיירים יחד, כאשר בסופה, לכל משפחה יש את הדוד הקטן שלה. צינורות המערכת המשותפת מחוברים ישירות לדודים הקטנים ומכילים בתוכם מים שהם יותר קרים מהמים שחיממנו בדוד, אך מכיוון שהדודים הקטנים שבדירות מחוברים ישירות למערכת הגדולה, המים הקרים שבמערכת הגדולה זולגים לתוך המים החמים שחיממנו וגורמים להם להיות פושרים.

כך למעשה לאחר כעשר דקות של מקלחת המים שלנו מתחילים להתקרר. רוב האנשים שאינם מכירים איך המערכת עובדת, בטוחים שנגמרו להם המים החמים כי לא הדליקו מספיק זמן את הדוד או שיש בעיה ודוד המים לא מחמם. בפעם הבאה שהם מתכננים מקלחת לסוף היום, הם ידליקו אותו ליותר זמן, אך התוצאה עדיין אותה תוצאה, המים נהיים פושרים תוך זמן קצר.

איך אנחנו כצרכנים מפסידים בבעיה זו?

ההפסד הגדול שלנו כצרכנים הוא בעיקר החשמל הרב שאנו משלמים עבור הדלקת הדוד שלנו לפרקי זמן גדולים מאוד, כאשר פעולה זו נעשית לחינם מכיוון שהיא לא באמת פותרת את הבעיה. אין באמת הבדל אם תדליקו את דוד המים שלכם לחצי שעה או שעתיים. הפעולה שבה המים זולגים למערכת המשותפת תקרה בכל מקרה.

במקרים אחרים, כאשר אנו לא מכירים היטב את הבעיה, אנו חושבים שאולי הדוד שלנו תקול ומזמינים טכנאים שיתקנו אותו וגם במקרה זה, אנו משלמים על ביקור טכנאי במקרה הטוב ועל החלפה של חלקים במקרה היותר יקר. אנו כצרכנים בבניין משותף צריכים פיתרון יעיל שיגרום למים שנמצאים בדוד שלנו להישאר חמים על מנת שנוכל לנצל אותם היטב ושלא נשלם סכומים גבוהים.

פתרונות חכמים שיפתרו את בעיית דוד המים שלא מחמם

שוק פתרונות חימום המים בבתים משותפים מציע פתרונות מגוונים שעובדים על חשמל או גז, אך פתרונות אלו יקרים מאוד ואנו עדיין נשלם בהם סכומים גבוהים. אנו מחפשים פיתרון יעיל שיהיה גם חסכוני ויפתור לנו את בעיית דוד המים שלא מחמם. אחד הפתרונות הפשוטים ביותר והיעילים ביותר שקיימים כיום הוא הפקחום.

פקחום הוא הפתרון לבעיית המים החמים בדוד
פקחום הוא הפתרון לבעיית המים החמים בדוד

מהו פקחום?

פקחום הוא למעשה מכשיר קטן וחכם שמחברים למערכת הדוד שלכם. לפקחום יש מערכת פנימית שיודעת לזהות מתי המים שבדוד שלכם חמים יותר מהמים במערכת המשותפת ומתי המצב הוא הפוך והמים במערכת המשותפת חמים יותר.

כאשר המים בדוד שלכם חמים והפקחום זיהה זאת, הוא מפעיל שסתום חשמלי שמונע מהמים שבמערכת הגדולה לזלוג למים החמים שלכם וכך למעשה אתם משתמשים בכל המים החמים שחיממתם קודם לכן. כמו כן, הפקחום עושה גם את הפעולה ההפוכה, כאשר הוא מזהה שהמים בצינורות המשותפים חמים יותר. במצב זה הוא פותח את השסתום החשמלי ומאפשר כניסה של מים חמים אל הדוד הקטן שלכם.

לסיכום, לא בטוח שבאמת דוד המים לא מחמם אצלכם בדירה, ברוב המקרים, המים זולגים בגלל המערכת המשותפת וכל מה שאתם זקוקים לו זה בעצם פקחום.

דוד לא מחמם
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן