דוד שמש לא מחמם בחורף

אם גם אתם חווים את תופעת דוד השמש שלא מחמם בחורף, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

החורף בארץ הוא אינו חורף קשה, אך יש בו המון ימים שבהם פשוט מאוד קר. כאשר אנו חוזרים הביתה מהעבודה או שהילדים חוזרים הביתה מבית הספר, הדבר שכולם הכי רוצים זה מקלחת חמה וללבוש פיגמה או טרנינג מפנק, אבל אז מתחיל הסיפור הבא: צריך לחמם את המים שבדוד כדי שכל בני המשפחה יוכלו להתקלח.

אז אנחנו מדליקים את הדוד, אחרי חצי שעה כבר יש מים למקלחת ומישהו מבני המשפחה נכנס ראשון והפלא ופלא, תוך עשר דקות הוא אומר שנגמרו המים. האם זה יתכן? האם דוד השמש לא מחמם בחורף את המים כמו שצריך? או שאולי יש לו תקלה מסוימת? יתכן וזו באמת תקלה וגם יתכן שפשוט מאוד המים החמים נמצאים כרגע אצל השכן שלכם.

למה שהמים החמים שבדוד שלי יהיו אצל השכן?

בבינייני דירות כל השכנים שותפים יחד למערכת החימום של המים מפאת חוסר מקום על הגג לדודים פרטיים עבור כל דירה. כדי שבכל זאת תהיה האפשרות לנצל את אנרגיית השמש, יוצרים בבתים משותפים מערכת משותפת. כך למעשה לכל הדירות בבניין יש מערכת צינורות אחת יחד ודוד מים קטן לדירה עצמה.

כאשר אדם בדירה מחמם את המים בדוד הקטן הם מתערבבים עם המים שבצינורות ולאט לאט הופכים קרים. כך למעשה המים החמים עוברים אל כל דיירי הבניין בזמן שאתם ממשיכים להדליק את דוד החשמל.

פקחום הוא הפתרון לבריחת המים החמים בדוד בחורף
פקחום הוא הפתרון לבריחת המים החמים בדוד שלכם בחורף

 

דוד השמש לא מחמם בחורף גורם לצריכת חשמל מרובה

אז המצב הזה שתיארנו או כמו שדיירים רבים מתארים אותו כדוד שמש שלא מחמם בחורף הוא למעשה בעיית בזבוז גדולה מאוד של חשמל, כי למעשה בכל פעם שהדוד לא מספק עבורנו את כמות המים החמים למקלחת ראויה, אנו מדליקים את הדוד החשמלי ליותר זמן ומבזבזים המון חשמל.

יותר מכך, גם אם נדליק להמון שעות את הדוד, המים החמים שלנו ימשיכו לעבור בצינורות המשותפים ויחממו לשכנים שלכם את המים ואתם עדיין תעשו מקלחות פושרות. אז מה אפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה? הפיתרון הוא כל כך פשוט כיום, פשוט ריכשו פקחום.

מהו פקחום?

פקחום זו מערכת חכמה במיוחד שהומצאה בדיוק עבור הבעיה שתיארנו בבנייני דירות. הפקחום יודע להפעיל שסתום חשמלי בין הצינורות המשותפים לבין הדוד הקטן שלכם בדירה ודואג שהמים לא יברחו. הוא עושה זאת במצעות זיהוי של המים החמים בשני הצדדים. כלומר, גכאשר המים חמים בדוד שלכם, הוא יסגור את השסתום כדי שהמים לא יתערבבו עם המים הקרים שבצינורות והוא פותח את השסתום כאשר המים בצינורות חמים והוא מעוניין לקבל מים חמים מהם עבורכם.

אם לכל השכנים בבניין יהיה פקחום, לא תהיה לאף דייר בעיה של דוד שמש לא מחמם בחורף?

התשובה לכך היא כן, למעשה מה שיקרה זה שכל דייר יחמם את המים שלו באופן חסכוני ויוכל להתקלח וברגע שהמים בצינורות המשותפים יהיו חמים, השסתומים של הפקחום בכל דירה יפתחו  ויכנסו לכל הדודים הקטנים של הדיירים. כך למעשה כולם נהנים ממים חמים ללא בזבוז חשמל וללא המחשבה שדוד השמש לא מחמם בחורף וזו תקלה.

דוד שמש לא מחמם בחורף
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן