איך לחסוך בחשמל בקיץ?

בישראל אנו חווים קיץ מאוד חם. רוב הבתים בישראל מדליקים את המזגנים ואמצעי הקירור ברוב שעות היום ואלו מנפחים את חשבון החשמל מאוד. כמו כן, העובדה כי בתים רבים עברו לעבוד עם חימום מים באמצעות גז, יתרה מצב שבו אין שימוש בדוד השמש שהוא חינמי לגמרי. בכתבה הבאה אנו נסביר איך לחסוך בחשמל בקיץ.

 

למה קירור עולה לכם הרבה כסף?

מבחינה טכנית ופיזיקלית אין דבר כזה קור, יש דבר כזה היעדר חום.

על פי ההגדרה הזו, על המזגנים לגרום לכך שהחום שנמצא באוויר הביתי יצא החוצה.

התהליך שהמזגן עושה הוא למעשה שאיבה של האוויר מהבית, הוצאה של אנרגיית החום והחזרתו לחלל כאשר הוא בטמפרטורה יותר נמוכה. תהליך זה מצריך אנרגיה רבה שגורמת לבזבוז רב של חשמל.

נכון, כיום טכנולוגיית המזגנים משופרת בהרבה וקיימים מזגנים בדירוג גבוה שמבזבזים פחות חשמל בתהליך, אך עדיין העלות נחשבת ליקרה יחסית.

אז איך למעשה תוכלו גם אתם לחסוך בחשמל בקיץ? על מספר דרכים יעילות נדבר כעת.

 

אחת הדרכים לאיך לחסוך בחשמל בקיץ היא לוותר על המייבש

מייבש הכביסה הוא אחד המכשירים שמבזבז חשמל רב, לכן אם אין לכם צורך להשתמש בו בקיץ ואתם יכולים לייבש את הבגדים על מתלה, זו בהחלט דרך יעילה מאוד שעונה על השאלה, איך לחסוך בחשמל בקיץ.

נכון, הרבה יותר קל להכניס את הבגדים ישר למייבש, אך יהיה לכם חסכוני יותר במידה ותרגילו את עצמכם לעשות זאת רק בחורף, מתי שבאמת צריך.

 

אל תפעילו מדיח על מספר כלים מועט

פעולת המדיח היא פעולה שגם היא לוקחת חשמל רב, לכן בעניין המדיח חשוב מאוד למלא מדיח לאורך כל היום ובסוף היום לדאוג להפעיל אותו כאשר הוא מלא.

זו דרך יעילה מאוד להפעיל אותו ולחסוך בחשמל. 

 

קנו מכשירי חשמל בדירוג A+

כיום מכשירי חשמל מדורגים באותיות ABC כאשר A++ הם מכשירים חסכוניים מאוד בחשמל ו- H, G נחשבים למכשירים הרבה פחות חסכוניים.

כאשר אתם הולכים לקנות מכשיר חשמל גדול כמו תנור, מדיח, מייבש כביסה, מכונת כביסה או מזגן, כדאי שתדאגו לדירוג אנרגטי כמה שיותר גבוה. דבר זה יעזור לכם איך לחסוך בחשמל בקיץ.

 

תדאגו לדוד שמש

דוד שמש זו אחת ההמצאות הגאוניות ביותר של ישראל בחימום מים עבור המקלחת.

למעשה, דוד השמש בעזרת קולטני השמש מאפשרים קליטה של קרני שמש בחינם והפיכתם לאנרגיית חום.

המצאה גאונית זו מאפשרת לכם בחצי השנה החמה במדינה לא להשתמש בחשמל כלל עבור חימום המים, דבר שמאוד משפיע על חשבון החשמל שלכם.

כמו כן, אם אתם גרים בבניין משותף עם מערכת דודים משותפת, תוכלו להתקין פקחום וכך למנוע מעבר מים חמים לשכן. תוכלו לשמור על המים החמים שבדוד הקטן שלכם. 

 

במידה ויש לכם מערכת גז, תדאגו גם לדוד שמש

כיום, גם למי שיש מערכת של גז, יכול בעזרת אביזרים טכניים פשוטים של חברות הגז שמערכת הגז תפעל לחימום המים רק במידה ואין מים חמים בדוד.

כך למעשה מערכת הגז יכול לפעול יחד עם דוד השמש, דבר שיביא לכם חיסכון בעלות הגז.

פתרון זה לא יוצע לכם בהתחלה כאשר יתקינו לכם את מערכת הגז, לכן מומלץ לשאול את המתקינים, הם כבר ידעו על מה מדובר. 

 

איך לפעול כאשר מקררים את הבית בעזרת מזגן?

אז כמו שהבנתם, פעולת המזגן היא להוציא אוויר חם ולהחזיר אוויר קר יותר.

ככל שהאוויר בחלל חם יותר, המזגן יצטרך להפעיל יותר אנרגיה.

כדי להקל על המזגן שלכם, מומלץ שהחלונות והדלתות יהיו סגורים בעת פעולתו, כך יהיה לו קל יותר לעבוד ואתם גם תחסכו בחשמל וגם תרגישו שהחלל הרבה יותר קר ונעים.

כמו כן, מזגן שעובד כאשר החלונות פתוחים עובד למעשה לחינם ועלול לקפוא מבחוץ ולהפסיק את פעולת הקירור. 

 

הקיץ החם יכול לעלות הרבה כסף

לסיכום, הקיץ החם בישראל יכול לעלות לצרכן הישראלי בחשבון חשמל גדול ולפעמים עצום, אך כיום יש המון דרכים באמצעותן ניתן לחסוך בקלות בחשמל.

דרכים אלו מדברות על חיסכון בחשמל באופן כללי במכשירי החשמל הביתיים, כל מכשיר על פי דרכו. הצרכן הביתי שיפעל בדרכים אלו, יוכל לחסוך כמעט בחצי מכמות החשמל הביתית וכך גם לחסוך בעלות החודשית.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן