איך לחסוך בחשמל בבית?

חשמל הוא אחד המשאבים הכי חזקים ונפוצים שקיימים כיום ואתם משתמשים בו לרוב הפעולות האלקטרוניות בבית. אתם מחממים את הבית באמצעות חשמל, מדיחים כלים ועושים כביסה על חשמל ואפילו מחממים את המים של המקלחת באמצעות הדוד החשמלי. חשמל הוא מצרך שאינו זול ואם יש דרכים לחיסכון בו, סביר שתרצו ליישם אותם. בכתבה הבאה נדבר על מספר דרכים איך לחסוך בחשמל בבית.

 

בחירת מכשירי חשמל בדירוג A

בעבר המכשירים החשמליים היו עובדים בעזרת רכיבים שאינם חסכוניים.

עם הזמן וההתפתחות הטכנולוגית, החלו לייצר מכשירים חשמליים עם רכיבים שלא צורכים חשמל רב והגדירו אותם לפי רמות דירוג המסומנות באותיות ה- ABC.

דירוג A ותוספת של פלוסים יראה כי הדירוג האנרגטי של המוצר החשמלי נמוך ולכן מומלץ לרכוש אותו.

 

חיסכון בהדלקת מזגן

אז איך לחסוך בחשמל בבית כאשר מדליקים מזגן, זו אחת השאלות המצוינות כי יש לאנשים בארץ נטייה להדליק את המזגן בקיץ לאורך כל היום וגם לחמם בחורף בשעות רבות ביום.

מעבר לדירוג האנרגטי שניתן לשים לב אליו בעת הקניה, ניתן גם לחבר את המזגן ולמעשה כל מכשיר חשמלי לשעון טיימר שמכוונים אותו מראש.

כך ניתן לא לשכוח אותו דולק, ניתן להגביל את הפעילות שלו בזמנים שבהם כבר לא צריך לחמם וכך לחסוך כמה שאפשר בחשמל.

 

לחסוך בחשמל במדיח ובמייבש

מדיחים ומייבשים צורכים אנרגיה חשמלית גדולה מאוד כאשר הם מייבשים את הבגדים והכלים.

על מנת לחסוך בפעולות אלו, מומלץ להשתמש בהן רק כשבאמת צריכים. כך לדוגמא, מומלץ למלא את המדיח ולא להפעיל אותו על מספר כלים מועט.

כמו כן, בימים חמים ניתן פשוט לייבש כביסה על מתקן במקום במייבש ולנצל את חום השמש שהיא חינמית לגמרי. שימרו את היכולות הנהדרות של המייבש לזמני חורף קשים שבהם לא ניתן לייבש את הכביסה.

 

איך לחסוך בחשמל עם שימוש בדוד חשמלי?

חימום המים עבור המקלחת זהו דבר שעושים כל יום ובחורף בעיקר.

אם יש לכם אפשרות להתקין דוד שמש, הרי שבמדינה חמה כמו שלנו, זהו הפתרון היעיל ביותר לאיך לחסוך בחשמל בבית שנצרך על ידי הדוד, ואז אתם יכולים להשתמש בדוד החשמלי רק בחורף.

כמו כן, חשוב לשים לב שהדוד תקין ונקי מאבנית שגורמת לו לעבוד קשה יותר ולצרוך יותר חשמל וגם לשים לב שאתם מכבים את הדוד לאחר השימוש.

לאנשים רבים יש נטייה לשכוח את הדוד החשמלי דלוק. הדבר הקל ביותר שניתן לעשות הוא להתקין שעון שבת שידליק ויכבה את הדוד באופן אוטומטי.

לסיכום, יש המון דרכים לחסוך בחשמל בבית, פשוט יש להכניס אות הדרכים הללו לתודעה וליישם אותן אחת אחת כחלק מהיום יום שלכם.

 

מאמרים נוספים בנושא חיסכון בחשמל

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן