בעיית מים חמים בדוד שמש

באילו בעיות נתקלים כיום דיירים בבתי דירות בדוד השמש שלהם?

דיירים אשר גרים בבתי דירות משותפים נתקלים רבות בבעיות של מים חמים בדוד השמש. זו בעיה שמוכרת לרבים מהם ולרוב המחשבה היא שהדוד קטן מידי ולכן המים החמים נגמרים מהר. תפיסה זו אינה נכונה. דודי השמש כיום, גם הקטנים שבהם מספיקים למקלחת ראויה של עשר עד עשרים דקות ובעיית המים החמים בדוד השמש נובעת מסיבה אחרת שעליה נפרט במאמר זה.

אז מה הסיבה האמיתית לכך שהמים החמים בדוד בבתים משותפים נגמרים מהר?

בתים משותפים משתמשים במערכת דודים משותפת. הקולטים מחממים את הצינורות המשותפים בו זמנית והם מעבירים את המים אל הדודים הפרטיים של הדירה.

בין הצינורות המשותפים לדודים הפרטיים יש מעבר פתוח באופן תמידי, כך שאם המים בדוד הפרטי שלנו חמים ובצינורות המים קרים הם מתערבבים ונוצרים לנו מים פושרים שמגיעים אלינו בדיוק באמצע המקלחת החמה שלה ציפינו. כך נוצר מצב שבו אנו מחממים מים חמים למקלחת, צורכים המון חשמל ולמעשה מחממים כך גם את המים של השכנים שלנו ולהיפך. זו הסיבה שבבתי דירות קיימת בעיית מים חמים בדודי שמש.

האם יש פתרונות יעילים שיעזרו לי עם הבעיה וגם יהיו חסכוניים בחשמל?

חברות רבות ניסו לפתור את הבעיה המוכרת שהצגנו, אך אף אחד מהפיתרונות לא היה חסכוני בחשמל. כולם אכן פתרו את בעיית המים החמים בעלויות שהיו לפעמים יקרים יותר. כל זה נכון עד הרגע שהגיע הפקחום. הפקחום הוא הפיתרון היעיל ביותר כיום שפותר את בעיית המים החמים בדודי השמש וגם חוסך בחשמל.

הפתרון לבעיית מים חמים בדוד שמש
הפתרון לבעיית החוסר במים חמים בדוד שמש

 

מהו בפקחום ולמה הוא כדאי לי?

הפקחום הוא מערכת קטנה וחכמה אשר מתחברת למערכת הדוד הביתית שלכם. זהו למעשה ווסת חשמלי אשר יודע לזהות מתי המים בתוך הדוד שלכם חמים ומתי המים בצינורות המשותפים חמים. כמו כן, הפקחום יודע להפעיל שסתום חשמלי מיוחד אשר מפריד בין מערכת הדוד שלכם למערכת המשותפת, כאשר המים בדוד שלכם חמים. כך למעשה הפקחום דואג לשמור לכם על המים החמים שחיממתם באמצעות הדוד החשמלי. הפקחום יודע כמובן לעשות גם את הפעולה ההפוכה, והוא מוריד את השסתום החשמלי כאשר הוא מזהה שהמים בצינורות המשותפים חמים ומאפשר להם כניסה לדוד שלכם.

בכל המקרים הללו אתם למעשה חוסכים בכ-50 אחוז מצריכת החשמל בעת חימום מים בדוד שלכם. המים החמים נשמרים היטב ואין לכם צורך להדליק את הדוד למשך שעות רבות. מעבר לכך, אף אחד מהשכנים שלכם לא משתמש לכם במים שחיממתם.

לסיכום, אם אתם גרים בבניין, חשוב שתדעו שמערכת הדוד שלכם היא מערכת משותפת המשמשת את כל דיירים הבניין יחד. אם המים החמים שלכם בדוד נגמרים מהר, זה משום שכנראה המים החמים שלכם התערבבו עם המים הקרים של המערכת המשותפת. כדי לפתור את בעית המים החמים בדוד השמש,  מומלץ מאוד להתקין פקחום בביתכם ועוד היום לחסוך בחשמל ולהנות ממקלחות חמות ונעימות.

בעיית מים חמים בדוד שמש
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן