דוד שמש לא מחמם בקיץ

בארץ שלנו הקיץ מלווה אותנו בימי שרב רבים, רוב הבתים והדירות בישראל כיום מתבססים בקיץ על חימום מים בעזרת אנרגיית השמש שמגיעה לדודי השמש דרך קולטנים סולרים. דרך חסכונית מאוד בחשמל.

במקום להדליק את הדוד החשמלי, מייצרים חימום בדרך טבעית. אך נשאלת השאלה האם הדרך הטבעית הזו תמיד עובדת? האם תמיד יש לכם מים חמים גם בקיץ? התשובה לכך היא ודאי שלא תמיד. שעות הבוקר ושעות הערב גם בקיץ הן יותר קרירות והמים החמים שבדוד השמש שלכם לא תמיד נשמרים. תופעה הזו קוראת בדרך כלל בבינייני דירות משותפים.

למה דווקא בבנייני דירות דוד שמש לא מחמם בקיץ?

בבית פרטי, דוד השמש הוא פרטי שלכם וכך גם הקולט הסולארי. כל המים החמים שבדוד הם לרשותכם. בבתים משותפים עם הרבה דירות אין אפשרות להציב על גג הבניין כל כך הרבה דודים, במיוחד אם מדובר בבתים משותפים עם המון דירות ולכן בבניינים אלו מתכננים מערכת דודים משותפת. המשמעות היא שכל הדיירים משתמשים במערכת צינורות אחת ומערכת קולטנים משותפת, כאשר לכל דירה מוקצה דוד פנימי קטן שבו נאגרים מים חמים.

הפתרון האולטימטיבי לבעיית מים חמים בקיץ
הפתרון האולטימטיבי לבעיית מים חמים בקיץ

 

אז אם לכל הדיירים יש דוד קטן עם מים חמים, למה עדיין דוד השמש לא מחמם בקיץ בשעות מסוימות?

התשובה לכך היא שבין הצינורות לבין דוד השמש שלא מחמם בקיץ אין הפרדה ומים שנמצאים בצינורות מתערבבים עם המים החמים שבדוד, כך שלמעשה אם יש לכם מים חמים בתוך הדוד ובצינורות מים קרים, אתם תקבלו באמצע המקלחת מים פושרים. כמובן שדבר זה עובד גם ההיפך. במצב זה סביר שאם ביום קיץ תיכנסו למקלחת בצהרי היום יהיו לכם מים, אך בערב יש סיכוי שהם יברחו לצינורות המשותפים.

טוב אז אם זאת הבעיה, אדליק עוד קצת את הדוד החשמלי ויהיו לי מים

אז זהו שלא, במצב כזה כל מה שיצא לכם הוא בזבוז גדול של חשמל, מהסיבה שגם אם תחממו את המים שוב, עדיין הם יתערבבו עם המים של הצינורות וצריכת החשמל שלכם תהיה כפולה. מה שאתם צריכים זה פיתרון מהפכני שעוצר את המים בצינורות מלהגיע אליכם והפיתרון המהפכני הזה כיום כבר קיים.

לא רוצים יותר דוד שמש שלא מחמם מים בקיץ, ריכשו לכם פקחום

הפקחום הוא ווסת מהפכני שמתחבר ישירות לדוד הקטן שלכם בדירה. לפקחום יש יכולת זיהוי של מים חמים. הוא יודע לומר מתי יש מים חמים בדוד הקטן שלכם ומתי יש מים חמים בצינורות. כאשר המים בדוד הקטן שלכם חמים הוא מפעיל שסתום חשמלי שסוגר את האפשרות של כניסת מים נוספים לדוד ואתם משתמשים בכל המים החמים שנמצאים בו. כאשר המים החמים הם בצינורות המשותפים הוא פותח את השסתום ומאפשר להם להיכנס אליכם לדוד. אמרנו רעיון מהפכני? אמרנו.

את הרעיון הגאוני הזה פיתחה חברת לפיד אשר עוסקת משנת 1968 בדודים ומערכות סולאריות. החברה מכירה היטב את הבעיה ולאחר מחקר ופיתוח הגיעה למערכת הפקחום שלאט לאט נכנסת לכל בתי הדירות בישראל. רעיון זה ללא ספק פותר את בעית דוד השמש שלא מחמם בקיץ. אם גם אתם מעונינים לחסוך ב-50 אחוז מתצרוכת החשמל ולהנות מכל המים החמים שבדוד שלכם, רכשו את הפקחום.

דוד שמש לא מחמם בקיץ
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן