סיבות למה הדוד לא מחמם

סיבות אפשריות למה הדוד לא מחמם

כבר תקופה שאתם לא מבינים מה הבעיה עם הדוד שלכם ומחפשים באינטרנט מה הסיבות לכך שדוד השמש או החשמל שלהם לא מחמם, כדי להבין איך לפתור את הבעיה וכל מה שאתם מוצאים זה פתרונות חלופיים שכנראה יעלו לכם הרבה כסף. אז החלטנו אחת ולתמיד להסביר את הסיבות העיקריות לכך שהדוד לא מחמם.

הדוד לא מחמם כי הדוד החשמלי מקצר

סיבה אחת שיכולה להיות שהדוד שלכם לא מחמם היא שפשוט הדוד מקצר. כלומר המעגל החשמלי שאמור להיות ולחמם את המים בדוד שלכם, לא זורם למקומות הנכונים ואז נוצר קצר. כתוצאה מכך הדוד לא מחמם את המים ואתם נשארים עם מים קרים. בעיה זו קוראת לעיתים רחוקות והפיתרון שלה הוא להזמין חשמלאי שיחליף את המערכת החשמלית בדוד.

דוד לא מחמם בעקבות בלאי

מערכות דודים הן מערכות בסה"כ אמינות מאוד שנשארות זמן רב, עם זאת, פעם בשנה חשוב לבדוק את חלקי המערכת. חשוב להזמין איש מקצוע שיבדוק האם הלוחות הסולאריים שקולטים את אנרגיית השמש עובדים כראוי, האם המערכת המשותפת בבניין לא מלאה באבנית ובאופן כללי שהדוד הקטן שלכם לא ישן מידי.

לכל מערכת יש תאריך תפוגה ובלאי סביר ולכן מומלץ מידי שנה לעשות בדיקה שהכל תקין. לצורך הבדיקה תוכלו להזמין טכנאי דודים שיעשה בדיקה שנתית פשוטה ובמידת הצורךך יחליף חלקים שזקוקים לכך.

מערכת הדוד המשותפת בבניינים

בנייני דירות כיום משתמשים במערכת דודים משותפת. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הגג של הבניין קטן והוא לא יכול להכיל דוד פרטי לכל אחד. לכן לכל הדיירים יחד יש מערכת סולארית ומערכת צינורות משותפת אשר מחוברים ישירות לדודי מים קטנים לכל דירה בבניין.

בין הדודים הקטנים למערכת הצינורות אין הפרדה ואם יש מים קרים בצינורות המשותפים, הם זולגים ישירות אל המים החמים שחיממתם בדוד שלכם. כך למעשה המים שלכם מרגישים קרים, למרות שחיממתם אותם.

אז מה הפתרונות לכל הבעיות הללו?

כאשר דוד לא מחמם מסיבות מגוונות, יש לשלול את הסיבות ולגשת לפתרון הבעיה. כמו שאמרנו, במידה ויש קצר בדוד החשמל, הזמינו טכנאי. במידה ולא בדקתם את הדוד תקופה, בידקו האם יש חלקי בלאי. ובמידה וכל הזמן אתם מרגישים שהמים נגמרים מהר, פשוט רכשו פקחום.

 

תמונה של הפקחום השומר על המים בדוד
הפקחום השומר על המים בדוד

 

פקחום זו מערכת חכמה שיודעת לזהות מים חמים בדוד שלכם וליצור שסתום חשמלי בין הצינורות המשותפים לדוד הפרטי שלכם. זוהי מערכת גאונית של חברת לפיד. המערכת מומלצת מאוד כיום כל ידי תו התקן הישראלי. ומה שממש גאוני בה זה שהיא חוסכת לכם 50 אחוז מתצרוכת החשמל החודשית.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן