חסרונות של דוד גז

רוב האנשים מתקלחים פעם עד פעמיים ביום ולרוב זה יהיה בבוקר, בערב או בשניהם, כאשר המשותף לכל האנשים, זה הרצון למים חמים יחד עם חיסכון בתשלום החודשי. כיום יש שיטות רבות לחימום המים בדוד מעבר לחימום באמצעות הדוד החשמלי. אחת מהשיטות היא חימום המים בחורף באמצעות דוד גז. בכתבה הבאה נדבר על היתרונות והחסרונות של דוד גז.

 

החסרונות של דוד גז

דוד גז הוא אחת ההמצאות הראשונות והעתיקות ביותר לחימום מים. בשנים האחרונות שיטה זו התפתחה מאוד מבחינה טכנולוגית והיא מוצעת לבתים רבים כשיטה שבאמצעותה ניתן לחמם מים בדרך מהירה ופשוטה מבלי לחכות למים חמים כמו בשיטות אחרות.

אנשים רבים מתלבטים האם זו השיטה הטובה ביותר כיום לחימום מים והאם היא נחשבת לשיטה חסכונית ביחס לשיטות חימום מים אחרות. כעת נדבר על החסרונות של דוד גז ונבין האם שיטה זו מתאימה עבורנו.

 

שיטה יקרה לחימום מים

אחד מהחסרונות של דוד גז הוא העובדה כי מדובר על שיטת חימום יקרה. כך לדוגמא, שעה של חימום מים באמצעות דוד הגז תעלה לכם כ-35 שקלים והמחיר כמובן משתנה מחברה לחברה כי אין כיום גוף שמפקח על מחיר הגז, בכל חברה המחיר יהיה שונה.

חסרון של דוד גז המתבטא בעלות גבוהה, הוא חיסרון גדול מאוד בחורף שבו אנו זקוקים לחימום מים קבוע ומחפשים לחסוך בעלויות החימום.

 

התקנה בעלות גבוהה מאוד

עוד חיסרון מאוד בולט במערכת חימום מים על גז הוא עלות ההתקנה. התקנה של דוד חימום בגז תעלה לכם כ-5000 שקלים וזאת בתנאי שיש לכם הכנה למערכת. במידה ואין, ההתקנה תהיה בעלות גבוהה יותר.

 

מערכת שלא תמיד אסטטית

מערכת חימום בגז היא מערכת שמחוברת באמצעות צינורות. כאשר מדובר בבתים ישנים ובניינים ישנים, יש צורך לבצע חיבור חיצוני שמגיע עד לבית.

לעיתים יש גם צורך בפתיחה של רצפות, עבודה עם המון בלאגן ופחות אסטטיות. מדובר בחיסרון גדול שהופך את ההתקנה למסובכת ופחות נעימה לעין.

 

הסכנה הכרוכה בשימוש בה

עוד חיסרון של דוד גז שהוא חיסרון משמעותי, הוא הסכנה שבכך. כשמשתמשים בגז עבור חימום מים, תמיד קיימת הסכנה לדליפת גז שעלולה לגרום לאסון. בשל כך, מערכת גז לחימום המים בבתים מצריכה בדיקה קבועה של חברת הגז אחת לשנה.

בנוסף יש לשים לב שמותקנת אצלכם מערכת גז איכותית וטובה ושההתקנה נעשתה בצורה מקצועית על ידי בעל מקצוע מוסמך.

 

האם מעבר לחסרונות של דוד גז, קיימים גם יתרונות?

לכל מערכת חימום מים קיימים יתרונות וחסרונות וכך גם למערכת חימום מים באמצעות גז. את היתרונות של המערכת נמנה כעת.

 

חימום מים באופן מידי

היתרון הראשון בחימום מים באמצעות גז והוא גם היתרון הבולט ביותר, העובדה כי חימום המים הוא באופן מידי והם אף פעם לא נגמרים.

דבר זה הוא גם חיסרון של דוד הגז באיזה שהוא מקום, מהסיבה שבכל פתיחה של ברז המים מתבצע חימום של מים ועלות חימום ללקוח. אם אנו מחפשים לחסוך, לא בטוח ששיטה זו היא החסכונית ביותר עבורנו.

 

שליטה על הטמפרטורה

יתרון נוסף הוא השליטה על הטמפרטורה. בחימום מים על גז אתם יכולים להחליט מה תהיה טמפרטורת המים ולכוון אותה בעצמכם.

 

אין צורך לכבות את הדוד

כאשר מחממים מים באמצעות מערכת חימום על גז, המערכת עובדת באופן אוטומטי, כך שאנו לא צריכים להדליק או לכבות אותה. במערכת חימום על גז אנו לא צריכים לזכור לכבות את הדוד בסוף השימוש ויש אנשים שזהו יתרון גדול עבורם.

לסיכום, חימום מים באמצעות גז היא שיטה עתיקה שחזרה למחוזותינו בזכות התפתחותה הטכנולוגית, עם זאת, עדיין קיימים חסרונות לדוד הגז שאנו חייבים להכיר לפני שאנו עוברים לעבוד עם מערכת זו לחימום המים בבית.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן