אין מים חמים בברז

קמתם בבוקר, אתם מעוניינים במקלחת של מים חמים, אך לפני שנכנסתם פתחתם את הברז כדי לבדוק שיש לכם מספיק מים חמים ולהפתעתכם גיליתם כי אין מים חמים בברז. חלקכם יחשוב שאולי לא הדלקתם את הדוד מספיק זמן וחלקכם יחשבו כי קיימת תקלה. אז מה עושים במצב כזה? על כך נענה בכתבה הבאה.

 

אין זרם מים חמים, האם זו תקלה?

כדי להבין למה אין זרם מים חמים בבית שלכם והאם מדובר בתקלה, אתם חייבים תחילה להכיר את דוד השמש שלכם.

אם אתם גרים בבית פרטי שחימום המים בו הוא רק לבית שלכם ואין לכם זרם מים חמים בכלל, כלומר אפילו לא פושרים, ככל הנראה מדובר בתקלה באחד מרכיבי הדוד בדגש על הצינורות וגוף החימום.

צינורות בדוד שמש פרטי עלולים להפסיק את עבודתם כאשר אינם מחוברים היטב או שיש בהם בלאי סביר וצריך להחליפם.

גוף החימום הוא למעשה הרכיב הרגיש ביותר לתקלות והצטברות רבה של אבנית עלולה להביא לשריפה שלו והפסקת עבודתו.

בבניין משותף, התקלות הן אחרות וסביר שהן יהיו בצינורות המשותפים, בקולטנים או במערכת החשמל של הדוד החשמלי.

 

אין מים חמים בבניין משותף או שהמים פושרים

מים פושרים בבית פרטי מעידים על כך שאחד מהרכיבים של הדוד עובד באופן חלקי. אך אם אתם לא גרים בבית פרטי, אלא גרים בדירה בבניין משותף, לא בטוח שמדובר בתקלה, במיוחד אם נתקלתם בתופעה ביום חורף קר.

כאשר אין מים חמים בבניין משותף, אנו צריכים לחשוד כי התקלה היא אינה תקלה באחד מהרכיבים, אלא בעיה ידועה ומוכרת במערכת הדודים המשותפת.

מערכת דודים משותפת מורכבת מצינורות משותפים וקולטנים משותפים. הצינורות מעבירים מים חמים בקיץ לכל המכלים הקטנים של הדיירים ובחורף כל דייר מחמם את המיכל שלו באמצעות דוד החשמל.

חשוב לדעת שבמערכת זו אין שסתום שמפריד בין הצינורות למיכל הקטן ולכן כאשר יש מים קרים בצינורות, הם זולגים אל המים החמים במיכל וגורמים להם להתקרר. כך למעשה באמצע מקלחת אתם מרגישים שהמים פושרים.

 

מהי התקלה כאשר אין מים חמים ביום שמש?

ביום שמשי על פניו אמורים להיות לכם מים חמים לאורך כל היום במידה ואתם משתמשים בדוד שמש.

דבר זה תקף גם לבתים פרטיים וגם לדירות בבניין משותף, אך האם תמיד יהיו לכם מים חמים ביום שמשי? מתי תחוו מצב שבו ביום שמש אין לכם מים חמים? אז בבתים פרטיים, כל עוד יש שמש ואין לכם תקלה בדוד אמורים להיות לכם מים חמים.

תקלה שחוזרת על עצמה ומונעת חימום מים בדוד היא אבק או אבנית שמכסים את הקולטנים ומונעים מהם את קבלת קרני השמש, כתוצאה מכך, הפיכת אנרגיית השמש לאנרגיית חום נפגעת והמים מתחממים חלקית ולפעמים גם לא.

בבתים משותפים הבעיה היא אחרת, הצינורות של הדודים הם משותפים ולכן המים החמים שהתחממו מאנרגיית השמש גם הם משותפים לכל הדיירים.

יכול להיות מצב שבו השכן שלכם התקלח לפניכם וגמר את המים החמים שהיו בצינורות כי למעשה אין שסתום בין הצינורות למכלים הפרטיים ששומרים לכם על המים עד שתתקלחו.

 

אין מים חמים בברז – הפתרון בבניינים משותפים

כמו שכבר הבנתם בבתים משותפים לרוב לא מדובר בתקלה, אלא בבעיה שכיום יש לה פתרון פשוט מאוד. מערכת פקחום פותחה בדיוק עבור הבעיה שאין שסתום בין הצינורות המשותפים למכלי המים שבדירות.

הפקחום היא מערכת חכמה שיודעת לזהות מתי המים בצינורות חמים ומתי המים במיכל חמים. כאשר המים במיכל הפרטי של הדייר חמים מיד המערכת מפעילה שסתום חשמלי ששומר על המים, כך שדיירי הבית יוכלו לנצל את המים החמים כראוי.

כאשר היא מזהה שהמים בצינורות חמים, היא מפסיקה את פעולת השסתום ומאפשרת למים החמים להיכנס אל המיכל. שימוש במערכת פקחום למעשה עוזר לכם למקסם את פעולת הדוד ולנצל את כל המים החמים שמגיעים אל המיכל שלכם.

 

איך מערכת פקחום פועלת בחורף?

פעולת מערכת פקחום פועלת אותו דבר בכל עונות השנה, רק שבכל עונה המטרה היא קצת אחרת.

בימי שמש, המטרה לשמור על המים החמים שלא יגיעו כל הזמן רק לשכנים ובחורף, המטרה היא לשמור שמים קרים מהצינורות לא יזלגו אל מיכל המים החמים שחיממתם בעזרת הדוד החשמלי.

זהו מוצר מצוין מבחינה טכנולוגית שגם חוסך בהוצאות החשמל שלכם בחורף.

לסיכום, כאשר אין לכם זרם מים חמים במקלחת זה הזמן לבדוק האם מדובר בתקלה או שמא מדובר בבעיה שניתנת לפתרון פשוט לכל הזמן. לקריאה נוספת על מקרים נוספים של דוד לא מחמם.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן