האם משתלם לחמם מים בגז?

שאלה שאנחנו נשאלים הרבה היא האם משתלם לחמם מים בגז? מזג האוויר הוא אחד מהמשתנים שאנו לוקחים בחשבון כאשר אנו חושבים על דרך יעילה עבורנו לחימום מים בבית. במדינות שבהם קר רוב השנה, דרך  חימום המים היא קריטית, כי אין אפשרות לחמם באמצעות השמש. אך האם זה משתלם בישראל?

בישראל, המצב קצת שונה ואנו חווים שלושה חודשי חורף קרים שגם בהם הקור הוא לסירוגין ויש מידי פעם ימי שמש. אחת הדרכים לחימום מים שקיימת כיום בשוק, היא חימום באמצעות גז ונשאלת השאלה, האם משתלם לחמם מים את בגז?

 

היתרונות בחימום באמצעות גז

אומרים שלחמם מים בגז זו אחת הדרכים הטובות והיעילות שקיימות כיום, זו גם למעשה אחת הדרכים העתיקות ביותר לחימום מים בעולם.

כדי לבחון אם מערכת היא טובה עבורנו, מומלץ לבחון את היתרונות והחסרונות שלה ולראות האם היתרונות עולים על החסרונות או להיפך. כעת נמנה מספר יתרונות לחימום באמצעות דוד גז.

 

הגז מקנה את הפתרון למים חמים בכל עת

מי שמחפש שיהיה לו מים חמים לאורך כל היום מבלי לחכות שיתחממו, ללא ספק יהנה מהפתרון של חימום מים בגז. הגז שמחמם את המים למעשה עובד באמצעות מצת שמחמם את הצינורות באופן ישיר בכל פעם שפותחים את ברז המים.

כך למעשה תמיד יש מים חמים למקלחת מבלי לחכות. זהו פתרון מושלם לבתים שזקוקים למים חמים בשעות רבות ביום.

 

האם משתלם לחמם מים בגז?

אחד מהיתרונות הבולטים של דוד הגז שהופך אותו לפתרון משתלם הוא שלא צריך לזכור לכבות את הדוד בתום השימוש.

זהו פתרון מושלם עבור כל השכחנים, אך האם זהו יתרון מספיק חשוב שבאמת משתלם לחמם מים בדוד גז? על זה נדבר כעת בחסרונות השיטה.

 

חימום מים בגז – החסרונות

אז כמו לכל שיטה, גם לחימום מים באמצעות גז יש גם חסרונות שמומלץ להכיר לפני שמבצעים התקנה של המערכת. על חסרונות אלו נדבר כעת. 

 

חסרון בולט – עלות מול תועלת

רבים אומרים כי חימום מים בדוד גז היא הדרך היעילה והחסכונית ביותר, אך האם כך הדבר? האם באמת משתלם לחמם מים בדוד גז? תחילה נאמר כי על דוד הגז אין לכם שליטה, ברגע שפתחתם את ברז המים החימום הוא אוטומטי.

כך שלמעשה אתם משלמים על חימום מים שאתם לא בטוח צריכים כעת. דבר זה פחות חסכוני בימי הקיץ וימי השמש, שבהם ניתן לנצל את אנרגיית השמש ולא לשלם בכלל.

 

האם גז משתלם? תלוי בעלות ההתקנה

עוד חיסרון בולט של דוד הגז הוא עלות ההתקנה היקרה. להתקין דוד גז יעלה לכם בטווח ה-4000 עד 5000 שקלים וזה במקרה ויש לכם כבר הכנה למערכת גז.

במידה ולא תצטרכו להוסיף סכום נוסף. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי כיום אין פיקוח על מדד המחירים לצרכן בנושא זה וחברות הגז משנות את המחיר מעת לעת על פי דעתן.

 

איזו מערכת לחימום מים כן תהיה משתלמת?

אחת המערכות הידועות ביותר לחימום מים היא כמובן דוד השמש ודוד החשמל. שתי מערכות שעובדות יחד נהדר ומאפשרות לנו לנצל את יתרונות השמש בימים חמים  ולחמם באמצעות הדוד החשמלי בימים קרים.

נכון, יש עלות על חימום מים בחשמל, אך בשורה התחתונה ניתן לומר שבחישוב שנתי היא משתלמת מאוד.

לסיכום, כאשר אתם מחפשים מערכת לחימום מים שתהווה פתרון משתלם עבורכם, מומלץ שתבדקו את היתרונות והחסרונות של המערכת כמו שאנחנו בדקנו האם משתלם לחמם מים בדוד גז. בדרך זו אתם יכולים לדעת באופן רציונאלי איפה תשלמו פחות בסוף החודש.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן