המים החמים בדוד נגמרים מהר

השילוב הכי מעצבן שיכול להיות זה עייפות ומקלחת עם מים קרים. נכנסתם בסוף יום למקלחת, אתם סחוטים מעייפות ורק רוצים עשר דקות של מקלחת חמה ולהיכנס למיטה. בקשה דיי לגיטימית.

אתם נכנסים למקלחת, מתחילים להנות מהמים החמים ותוך דקות אחדות המים החמים בדוד נגמרים מהר. כמה מהר? מאוד מהר, כך שאתם תוך מספר דקות עם מים יותר ויותר קרים. מצב מבאס מאוד! אז למה זה קורה? האם הדוד שלכם מקולקל? במאמר זה נסביר את הבעיה של מים חמים בדוד שנגמרים מהר ואיך ניתן לפתור אותה כיום בקלות.

אין שסתום, יש מים קרים

אז למעשה כדי להבין את הבעיה מיסודה, עליכם להבין איך פועלת מערכת חימום המים בבתי דירות משותפים. בתי דירות משותפים משתמשים במערכת סולארית וצינורות חימום מים שמשותפים לכל הדירות יחד.

בסוף כל צינור שמגיע לדירה, יש דוד קטן. זה למעשה הדוד שבו אתם מחממים מים. בין הדוד שלכם למערכת הצינורות יש חיבור פתוח ומעבר של מים מהצינורות אל הדוד. במצב שבדוד שלכם יש מים חמים שחיממתם ובצינורות מים קרים, המים הקרים זולגים למים החמים ואתם למעשה מרגישים התקררות שלהם, או חושבים שהדוד לא מחמם בעקבות בעיה טכנית או בלאי.

 

תמונה של הפקחום
פטנט הפקחום ייעזור לכם במקרה ואין מים חמים בדוד

 

פתרון הבעיה של מים חמים בדוד שנגמרים מהר

פשוט מאוד, מתקינים מערכת שיודעת להפעיל שסתום בין הצינורות לדוד שלכם. השסתום למעשה יאפשר לכם להשתמש בכל המים החמים שחיממתם מבלי שיתערבבו עם המים הקרים שבצינורות. כך למעשה אתם תפתרו בקלות את בעית המים החמים בדוד שנגמרים מהר.

האם הפתרון של פקחום שווה את ההשקעה?

תחילה נאמר שהפיתרון יעיל ופשוט כי פועל בדיוק על הבעיה שקיימת. לא מדובר באפשרות חלופית, אלא על מערכת שפותחה בדיוק בשביל לפתור את הבעיה הזו. מדובר במערכת של חברת לפיד אשר נקראת פקחום.

הפקחום מזהה מתי המים שלכם בדוד חמים ובדיוק בעת הזו מפעיל את השסתום בין הדוד שלכם לצינורות המשותפים וכך אין זליגה של מים קרים. מעבר לכך, המערכת מאוד יעילה מהסיבה שהיא חוסכת לכם כחמישים אחוזים מתצרוכת החשמל. אם עד עכשיו ללא הפקחום הייתם מחממים מים שעות על גבי שעות כדי לזכות במקלחת חמה, כעת תוכלו להדליק את הדוד בדיוק כמה שאתם באמת צריכים.

כמה ייעלה לי להתקין את הפקחום בדוד?

העלות של הפקחום כיום מתחלקת לשניים. עלות המערכת עצמה ועלות ההתקנה. הסיבה לכך שהעלות מחולקת לשניים, היא כדי לאפשר לאנשים לבצע את ההתקנה בעצמם במידה ויש להם מעט ידע טכני.

עלות המערכת היא 650 שקלים כולל מע"מ ועלות ההתקנה היא 350 ש"ח כולל מע"מ. גם אם החלטתם לרכוש פקחום עם עלות התקנה, עדיין תחזירו את ההשקעה דיי מהר בזכות החיסכון הגדול בתצרוכת החשמל ותוכלו לדעת בוודאות כי פתרתם את בעית המים החמים בדוד שנגמרים מהר.

לסיכום, פקחום הינה מערכת טובה, יציבה ואמינה שכיום מומלצת להתקנה על ידי תו התקן הישראלי. אם אתם מעונינים במים חמים כשצריך, זה הפיתרון הטוב עבורכם.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן