דוד חשמל חדש ולא מחמם

אחרי שנים עם הדוד הישן שלכם, החלטתם להחליף אותו ואף לקנות דוד חשמל מעט יותר גדול כדי שיהיה לכם יותר מים חמים. הזמנתם מתקין דודים ויש לכם דוד חדש, כעת הגיע הרגע להתחיל לחמם את המים ולהתקלח בכיף. נשמע פשוט נכון? אז נכנסתכם להתקלח ואתם שמים לב כי דוד החשמל החדש לא מחמם, אין מספיק מים חמים בדוד והם פושרים.

מה הדבר הראשון שתעשו כעת? תתקשרו למתקין ותסבירו שמשהו לא בסדר, אך כנראה שאינכם צודקים ואתם הולכים להזמין טכנאי לשווא. אז מה יכולה להיות הבעיה? למה דוד החשמל החדש לא מחמם? במאמר זה אנו נסביר מה הבעיה כיום בדודים בבנייני דירות ואיך פותרים את הבעיה מבלי להוציא כל כך הרבה כספים על ביקורי טכנאי

גגות קטנים ומערכת משותפת

כיום שיטת הבניה הרווחת בישראל היא בנייני דירות. בניינים אלו מכילים בכל קומה כחמש עד שש דירות ובבניין שבו עשרים קומות יש למעשה כמאה דירות סה"כ. לכל דירה כזו יש צורך בדוד מים שיחמם מים בצורה יעילה בקיץ ובחורף. אך מכיוון שמדובר בהמון דירות, גג הבניין לא מספיק גדול כדי שקבלן הבניין יוכל להתקין לכל דירה דוד פרטי.

לשם כך נוצרה מערכת דודים משותפת שיעילה בקיץ, אך פחות בימים קרירים של סתיו, חורף ואביב, כך שלמעשה ברוב השנה אתם תדליקו את הדוד החשמלי שלכם לאורך זמן כדי שיהיה לכם כעשר דקות של מים חמים למקלחת

אבל מה הבעיה במערכת הדודים המשותפת? למה היא לא מצליחה לחמם את המים?

למערכת הדודים המשותפת יש מערכת סולארית משותפת גדולה, מערכת צינורת עם מים משותפת לכל הדיירים ודוד קטן לכל דייר. הדיירים בדירות מחממים את המים בדוד שמתערבבים עם המים הקרים שבצינורות. מה שיוצא מהערבוב זה מים פושרים שמגיעים אליכם בזמן מקלחת.

כך שלמעשה הבעיה היא לא בדוד החשמל החדש שלא מחמם, אלא בחוסר הפרדה בין הצינורות המשותפים לדוד הקטן שלכם. עד היום הפתרונות שהוצאו לבעיה היו פתרונות חלופיים שעלו כסף רב בהתקנתם או שעלות החשמל בהם היא יקרה מאוד, לכן בסופו של דבר הם לא היו יעילים ממש.

 

הפקחום בפעולה גם בדוד חדש שלא מחמם כמו שצריך
הפקחום בפעולה גם בדוד חדש שלא מחמם כמו שצריך

 

יש כיום פיתרון למצב זה?

כיום, לאחר שנים של פיתוח קיים פיתרון יעיל מאוד שנקרא פקחום. מערכת חכמה וידידותית עבור הדיירים. הפקחום הוא מערכת על סוללות שמתחברת לדוד שלכם ויודעת לזהות חום של מים. במצב של מים חמים בדוד שלכם, המערכת תיצור מחסום חשמלי בין הצינורות המשותפים לדוד שלכם וכך אתם תוכלו להתקלי במים חיממתם. ברגע שהמערכת מזהה שהמים בצינורות המשותפים חמים, היא תפתח את השסתום ותאפשר למים החמים להיכנס לדוד שלכם.

אם לכל הדיירים יהיה פקחום הבעיה תישאר?

במצב שבו לכל דיירי הבניין יש פקחום שמותקן, לכולם יהיו מים חמים ולא תהיה בעיה לאף אחד. למעשה אף דייר לא יתלונן על כך שדוד החשמל חדש ולא מחמם, זה פיתרון שפותר את הבעיה למי שמתקין אותו וגם חוסך בחשמל.

דוד החשמל חדש אבל לא מחמם
צרו קשר לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן