חימום מים מהיר לדוד

כולנו רוצים להנות מחימום מים מהיר לדוד שלנו, בעיקר כי מקלחות עם מים חמים הרבה יותר נעימות גם בקיץ וגם בחורף. אך מהי השיטה הכי טובה לחימום מהיר של המים? בכתבה הבאה נדבר על מספר שיטות שקיימות כיום ומי מהם היא המומלצת ביותר עבורנו.

 

חימום מים מהיר לדוד באמצעות גז

חימום בגז היא שיטה שהייתה מאוד נפוצה באירופה ובשנים האחרונות חזרה אלינו גם לישראל כתחליף לחימום מים מהיר לדוד.

במערכת גז לחימום מים, צינור הגז מתחבר ישירות לצינורות המים ומחמם אותם, כך למעשה תמיד יש מים חמים בכל זמן ביממה.

הסברה אומרת כי חימום מי הדוד באמצעות גז היא זולה יותר. אך האם סברה זו נכונה? בעיקרון גז הוא לרוב זול יותר ממשאבים אחרים, אך הוא לא משאב בפיקוח ומחירו משתנה מחברה לחברה.

כמו כן, חשוב לדעת כי כל פתיחה של ברז המים גורמת לפתיחה של ברז הגז, גם אם לא השתמשתם במים החמים.

 

חימום מים חסכוני באמצעות דוד שמש

בישראל ברוב השנה יש ימים חמים, אפילו בחורף ולכן ניצול של אנרגיית השמש הוא הטוב ביותר והחסכוני ביותר עבור חימום המים למקלחת.

בבתים פרטיים השמש קופחת על הגג וקל מאוד לקבל חימום מהיר של המים. בבתי דירות הסיפור קצת שונה וחימום צינורות הדוד הוא עבור כל הדיירים, מתחלק בניהם.

כך למעשה נתקלים במצבים בהם חימום המים אינו מהיר כל כך. היום יש לכך פתרון יעיל שנקרא פקחום, היוצר שסתום חשמלי ששומר על המים החמים בדוד וכך יש לדיירים מים חמים למקלחת במהירות.

 

חימום מים מהיר באמצעות דוד חשמל

דודי החשמל הומצאו בדיוק לאותם ימים קרים שבהם אנו לא יכולים להשתמש באנרגיית השמש. בארץ שלנו, לרוב יהיה מדובר על שלושת חודשי החורף.

חימום דוד החשמל לא צריך להיות אירוע ארוך טווח, חצי שעה של דוד דולק תחמם כמות מים חמה עבור שני אנשים שכל אחד מהם מתקלח כעשר דקות.

כך למעשה ניתן לומר כי חימום מים באמצעות חשמל נחשב לחימום מים מהיר לדוד, דבר זה משתנה כאשר חלקים בדוד אינם תקינים או מלאים בשכבת אבנית גדולה אשר מונעת מהדוד לחמם את המים באופן מהיר.

כדי להימנע מכך ולהפוך את הדרך הזו ליעילה עבורכם, מומלץ לבצע ניקוי אבנית לדוד אחת לשנה.

לסיכום, כיום רוב השיטות לחימום המים בישראל הן טובות ומהירות והבחירה העיקרית לרוב צריכה להיות במונחים של עלות מול תועלת.

מי שבחר בחימום בגז ישלם כל השנה על חימום המים ומי שבחר בדוד שמש וחשמל, בחודשי הקיץ והימים החמים יהנה ממים חמים באופן מהיר ללא תשלום ובחורף ישלם על החשמל של הדוד החשמלי. זו הדרך הכי טובה לדעת באיזו שיטה לבחור.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן