ניהול מים חמים – איך זה עובד?

מים חמים הם חלק מהיום יום של כולנו, אם זה בזמן המקלחת או כאשר אנו שוטפים כלים. בימי הקיץ אנו יכולים לקבל מים חמים בעזרת החימום הטבעי של השמש ובחורף עלינו לבצע ניהול מים חמים באמצעים חיצוניים.

במאמר הבא נסביר איך מבצעים ניהול חכם ואילו עזרים עומדים לרשותכם ויכולים לסייע לכם לקבל מים חמים בכל זמן שאתם צריכים אותם.

 

לא מוותרים על דוד שמש בקיץ

בישראל יש 6-8 חודשים בשנה שיש בהם שמש מספקת לחימום המים באמצעות דוד שמש או מערכת סולארית.

מי שאין לו דוד שמש או מערכת סולארית לחימום מים, מפספס חודשים מרובים שבהם הוא יכול לחסוך כסף רב.

ניהול מים חמים בצורה חכמה כולל התקנה של דוד שמש שמאפשר לכם לקבל את היתרון הזה וזאת מבלי לעשות יותר מידי.

ההתקנה מתבצעת תוך פחות משעת עבודה אחת והיא כוללת התקנה של קולט המתחבר לצינורות שמתחברים למיכל הדוד.

על מנת להימנע ממצבים שבהם אין מים חמים, חשוב לדאוג לתחזוקה שוטפת ולוודא שהקולטים תקינים ונקיים, כך שהם יכולים לקלוט את מלוא השמש לחימום המים שבדוד.

 

ניהול מים חמים בזמני חורף

זמני חורף, הם הזמנים המאתגרים מבחינת חימום מים. בימים מעוננים וגשומים אין מספיק קרני שמש לחימום המים ויש צורך להיעזר באמצעים אחרים.

בין האמצעים המוכרים, יש את דוד החשמל ואת דוד הגז. שתי מערכות אלו מאפשרות לכם לקבל חימום של המים, רק שבניגוד לחימום באמצעות השמש, אתם משלמים עליהם.

חימום המים לאורך כל היממה אינו דבר יעיל, גם כי הוא שוחק את המערכות וגם כי העלות שתשלמו תהיה גבוהה מאוד.

הדרך הנכונה לחמם מים במערכות אלו היא בעזרת ניהול אספקת מים חמים על ידי עזרים נוספים המתחברים אל מערכת הדוד ומאפשרים לכם להדליק את הדוד רק כשאתם צריכים אותו.

 

אמצעים יעילים לניהול המים החמים

אמצעים יעילים לניהול המים החמים הינם אמצעים המתחברים למערכת הדוד והם מאפשרים להדליק אותו רק כשבאמת זקוקים לו.

אחד מהם הוא כמובן מתג הדוד, שיש אנשים שמכירים אותו גם בשם "בוילר". הדלקה של המתג תביא לחימום המים וסגירה שלו, תביא לסיום הפעולה.

הבעיה עם מתג הדוד הרגיל, הוא שפעמים רבות אנשים מדליקים אותו ושוכחים לכבות, כך הוא פועל במשך שעות רבות ללא צורך אמיתי.

כדי להימנע ממצב זה, יש בענף הדודים מספר אפשרויות חכמות ויעילות שיאפשרו לכם לבצע ניהול חכם של המים לאורך זמן.

 

מתג חכם לדוד

מתג חכם לדוד הינו מפסק טיימר המאפשר חימום של המים למשך זמן קצוב ומוגדר. ניתן להגדיר מראש חימום לחצי שעה או שעה במהלך היום, כאשר אתם לא צריכים לדאוג להדליק את הדוד או להפסיק אותו.

מצב זה יאפשר לכם לקבל את המים החמים למקלחת מתי שאתם באמת צריכים אותם וימנע מצבים של דוד חשמל לא מחמם, עקב תקלות של חימום יתר לאורך שעות היום. כמו כן, מי שמשתמש בו, לא מקבל חשבון חשמל עצום.

 

שעון שבת

שעון שבת הינו סוג של מתג חכם, רק מעט שונה. הוא אינו עובד באופן דיגיטלי, אלא באופן מכני ויש לו שנתות המאפשרות לבחור את השעה שהדוד יידלק ויכבה.

הוא מצוין עבור שומרי שבת ועבור כל מי שמעוניין לבצע ניהול מים חמים באופן תקין וידידותי. ניתן לכוון באופן מדויק כמה שעות תרצו שהדוד יהיה דולק.

חשוב מאוד לתכנן את הזמן על פי מספר הנפשות שאמור להתקלח ולפי השעות ביום שאתם באמת נכנסים למקלחת.

אם רוב הנפשות בבית מתקלחות בערב, מומלץ לכוון אותו לחימום כשעה לפני. אם מדובר באדם אחד או שניים, מספיקה גם חצי שעה. הכל עניין של תכנון נכון.

 

הפעלה דיגיטלית

אם אתם נמנים עם האנשים שאוהבים מאוד את הטכנולוגיה והקדמה, הפתרון של הפעלה דיגיטלית יהיה יותר יעיל עבורכם מאשר המתגים המכניים.

כיום ניתן לחבר את הדוד למעין מחשב הפועל באמצעות אפליקציה בטלפון שאתם יכולים להפעיל גם כשאתם לא נמצאים בתוך הבית.

זה יכול להיות מצוין עבור אנשים שמגיעים בשעות לא שגרתיות מהעבודה או שאין להם סדר זמנים קבוע של מקלחת.

בעזרת הפעלה דיגיטלית, אתם יכולים לחמם לעצמכם מים למקלחת כחצי שעה לפני שאתם יוצאים מהעבודה ויש באפשרותכם גם להגדיר כמה זמן תרצו שיתבצע החימום.

זוהי גם דרך מאוד יעילה ששומרת על הדוד שלכם תקין לאורך זמן וגם מאפשרת לכם להתקלח במים חמים כשאתם באמת צריכים.

 

> אולי יכול לעניין אותך גם:

 

לסיכום

ניהול מים חמים לא חייב להיות קשה ומסורבל, יש היום מגוון אפשרויות ואמצעים שיכולים לסייע וליצור מסגרת זמנים יעילה ומתאימה לחימום המים.

אם אתם לא בטוחים איזה אמצעי הכי יתאים עבורכם או שבכלל אין לכם דוד שמש או מערכת סולארית, צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם. יש ברשותנו את כל הידע המקצועי כדי שתוכלו להנות ממים חמים לאורך כל השנה באופן חסכוני ויעיל עבור המערכת שלכם.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן