שעון דוד לא עובד

כשהדוד לא עובד, זה לא בהכרח בגלל גוף חימום שהתקלקל, קולטים מלוכלכים מאוד או אבנית שמפריעה להפעלה תקינה. לפעמים, כל הבעיה בגלל תקלת טיימר, כלומר שעון דוד לא עובד. ניתן להצביע על כמה תקלות שונות שעלולות למנוע את הפעלת הטיימר התקינה. נסביר מהן וגם נגלה מה צריך לעשות. 

שעון דוד לא עובד למרות שכיוונתם אותו 

הטיימר נועד להורות לדוד החשמל מתי ובמשך כמה זמן גוף החימום יצטרף לחמם את המים. מטרתו של השעון להפעיל את הדוד בשעות שהכי מתאים לכם. בנוסף, הוא יכול למנוע חימום של כמות מים מרובה, כאשר אין צורך שכל הדוד יתחמם עד למקסימום. בשעון ישנם זיזים קטנים שכל אחד מהם מפעיל את הדוד למשך כרבע שעה, בשעה היעודה.

אם אתם מפעילים את הטיימר אבל הנורה של הדוד לא דולקת וודאו שהמפסק הראשי מופעל. אם הוא לא מופעל, לחצו על המפסק. בעזרת הבורר תוכלו לבחור את מצב ההפעלה הקבוע, בדקו אם כעת הדוד דולק. אם כעת הנורה נדלקת והמים מתחממים, יתכן מאוד שהשעון עצמו התקלקל (ואין שום בעיה בדוד). פשוט צריך להחליף אותו ועד אז, תוכלו לחמם מים או לכבות את הדוד באופן ידני, באמצעות המפסק. 

הטיימר מרעיש, האם זאת אומרת שהוא מקצר? 

התקנת שעון טיימר לדוד חדש מאפשרת לכם ליהנות ממים חמים, בדיוק בשעות הרצויות. כך לא שוכחים להפעיל את הבוילר ואין מחסור במים החמים. במידה ושמתם לב כי הטיימר לדוד שלכם התחיל להרעיש, לרוב זו לא בעיה רצינית. זה בוודאי לא אומר שהוא מקצר בשלב זה.

אם הרעשים לא מסתדרים מאליהם, זאת אומרת שהטיימר מתיישן וכדאי לשקול להחליף אותו. אם הוא לא יוחלף, בהמשך הוא עלול לגרום לקצר או פשוט להפסיק יום אחד לעבוד. במידה ואתם סבורים שהטיימר מקצר, בדקו בארון החשמל האם במקרה הפקק קפץ. אם בהפעלה ידנית ללא טיימר הפקק לא קופץ, צריך להחליף את השעון בלבד. אם עדיין נגרם קצר, צריך לבדוק את גוף החימום, התרמוסטט או הפלאנג'. 

שעון שבת בשילוב שעון דוד לא עובד

שומרי השבת שבינינו עשויים להתקין את הטיימר פשוט בתור שעון שבת. לרוב הטיימר הזה מחובר לארון החשמל הביתי. במידה והשעון מפסיק לעבוד ואין מים חמים, בדקו האם ניתן להפעיל את הדוד בצורה ידנית (קבועה). אם במצב כזה הדוד מחמם, זאת אומר שאין בעיה בדוד עצמו וגם לא בגוף החימום. צריך לקרוא לחשמלאי משום שככל הנראה הבעיה היא בארון החשמל, נתיך נשרף או משהו בדומה לזה. 

האם טיימר צריך להיות יקר?

במידה והתקלה אכן בטיימר ולא בדוד עצמו או בגוף החימום, כל מה שצריך לעשות זה להחליף את הטיימר בלבד. זהו לא מתקן מסובך או יקר לתפעול. לרוב, יתקן אותו חשמלאי מוסמך בעלות סבירה ביותר. הדגמים הבסיסיים של טיימרים נמכרים כיום בכמה עשרות שקלים ולא יותר (למרות שיש גם דגמים יותר משוכללים ויקרים יותר, כגון מתגים חכמים לדודי חשמל, בשילוב אפליקציות סלולריות). 

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן