תיקון מערכת סולארית בבת ים

מים חמים במקלחת נראים לכולנו כדבר בסיסי ביותר ודיי טבעי. הסיבה שאתם חשים כך נובעת מהעובדה שלרובכם יש דוד שמש בבית ובימי קיץ ושמש, שהם רוב הימים בישראל, אתם לא עושים כלום כדי לחמם אותם, אלא המערכת עושה. כשקורה באופן פתאומי שאין לכם מים, זה קודם כל נורא מעצבן כי זה פוגע בשגרה הרגילה וזה מצריך הזמנת תיקון מערכת סולארית בבת ים על ידי איש מקצוע.

 

המערכת הסולארית – דוד השמש המשותף

מערכת סולארית היא למעשה שם יפה לדודי השמש בבניינים משותפים. פעם, בשנים היותר צעירות של המדינה, הבניינים לא היו גבוהים ובכל בניין היו כעשרה דיירים, דבר שהיה מאפשר להציב עבור כל דייר דוד פרטי בדיוק כפי שקורה בבתים פרטיים.

כיום, הבנייה מבוססת על מגדלים שיש בהם יותר ממאה דיירים וגג הבניין קטן מלהכיל דוד פרטי לכל דייר. כך למעשה נולדה המערכת המשותפת שמאפשרת לדיירים בבניינים אלו לקבל מים חמים כתוצאה מחימום של השמש.

ואיך עובדת מערכת סולארית לחימום מים בבניינים משותפים? מערכת כזו מבוססת על קולטים משותפים שמוצבים על הגג ומערכת צינורות משותפים אשר מגיע אל כל מכל דוד של כל דייר ודייר. אם כן, מה הבעיה עם המערכת? מתי נזדקק לתיקון מערכת סולארית בבת ים?

אז חשוב לדעת שכמו כל דוד שמש, גם למערכות סולאריות משותפות יש את אותן תקלות פלוס תקלה מבנית אחת עם פתרון אחד יחיד או מיוחד. הדבר החיובי בעניין התקלות, שבעזרת תיקון מערכת סולארית בבת ים אפשר לפתור אותן ולקבל חימום של המים.

 

תיקון מערכת סולארית בבת ים כשיש נזילה

אחת הבעיות במערכת הסולארית המצריכה תיקון מערכת סולארית בבת ים היא כאשר יש נזילה. ומה עושים בנזילה? איך מתקנים אותה? הדרך הטובה ביותר היא למצוא את אזור הנזילה ולהחליף את החלק הזה של הצינור.

כשיש נזילה במערכת משותפת, אתם תגלו תקלה שבה הדוד אינו מחמם את המים שלכם למקלחת. גם אם תלכו לחפש את הנזילה בעצמכם, לא סביר שתצליחו לאתר אותה בתוך מערכת הצינורות המסועפת. הדרך הטובה ביותר לאיתור הנזילה היא על ידי איש דודים מוסמך.

 

ניקיון ותחזוקה של המערכת הסולארית למניעת תקלות

לדודי שמש ומערכות סולאריות יש הצטברות אבנית. זהו דבר שמתרחש באופן טבעי כשיש חימום של מים וכל המינרלים נפרדים מהמים ושוקעים על רכיבי הדוד כאבן. האבנית מחבלת בעבודת הדוד.

כך למשל, באזור הקולטים שתפקידם לאגור קרני שמש לחימום המים, אם יש אבנית ואבק עליהם, אין סיכוי שייכנסו מספיק קרניים לחמם את המים ואתם תחוו מצב של דוד שמש שאינו מחמם.

במקרה הזה מדובר על תחזוקה נכונה המחייבת ניקיון של הקולטים באופן קבוע על ידי איש דודים או מכונת שטיפה שנמצאת על גג הבניין. במקרים אחרים האבנית פשוט גורמת לרכיבים לעבוד קשה יותר והם פשוט נהרסים.

כך למשל, בימים שאין שמש, אנו נחמם את המים באמצעות הדוד החשמלי. אנו נפעיל את המתג בבית והוא יזרים חשמל אל גוף החימום שיתחיל לחמם את המים במיכל.

התקלה הנפוצה ביותר בדודי חשמל היא הצטברות אבנית בתוך גוף החימום. במצב כזה הוא מתחיל לעבוד יותר קשה בגלל שהאבנית חוסמת אותו ועם הזמן הוא נשרף. מי שהדליק את מתג הדוד ודוד החשמל אינו מחמם, יכול לחשוד כי זו התקלה המדוברת.

זהו מצב שבו אתם חייבים להזמין איש דודים. נכון, גוף החימום נמצא מתחת למיכל ובתיאוריה כל אחד יכול לפרק את הברגים, להוציא את גוף החימום השרוף ולהחליף באחד חדש, אך מדובר על סכנת נפשות, שכן זו סביבה חשמלית הנמצאת בסביבת מים ולכן זה מחייב תיקון מערכת סולארית בבת ים על ידי חשמלאי דודים מוסמך או באזורי שירות נוספים לתיקון מערכת סולארית, שכן מדובר בתקלה שמתרחשת אל כולם.

 

תקלות נוספות במערכת סולארית משותפת

התקלה שבה אין מים חמים במערכת סולארית משותפת היא תקלה דיי נפוצה וכמו שהבנתם יש לה מספר סיבות וגורמים שאת רובם  אנשים מכירים. עם זאת, קיימת תקלה אחת שלא כולם מכירים, אך בהחלט חווים את התסמינים שלה ובעיקר בחורף.

מדובר בתקלה מבנית שקיימת במערכת סולארית של בניינים משותפים. למעשה, בין הצינורות המשותפים למכלי המים אין הפרדה כדי שתהיה זרימה של המים שיתחממו מהשמש אל המכלים של הדיירים.

בקיץ זה עובד דיי טוב ולכולם בדרך כלל יש מים חמים, אלא אם יש דייר שמתקלח מספר פעמים לפני כולם ו"גונב" לשאר הדיירים את המים. הבעיה העיקרית היא למעשה בחורף!

בחורף, חימום המים מתבצע בעזרת דוד החשמל. בזמן הזה המערכת הסולארית אינה כבויה כי היא למעשה מערכת פועלת באופן טבעי. בתוך הצינורות של המערכת המשותפת יש מים שבחורף הם קרים מאוד כי אין קרני שמש שיחממו אותם.

מכיוון שאין הפרדה בין המערכת המשותפת למכלי הדודים, המים הקרים נכנסים לתוך המכל ומקררים את המים שחיממתם. מעבר לכך שזה מעצבן מאוד כי אתם נכנסים למקלחת עם מים חמים ותוך כחמש עד עשר דקות אתם מתחילים להרגיש שהם קרים, זה גם לא כלכלי, כי אתם כל הזמן תדליקו את המתג החשמלי.

כיום לבעיה הזו במערכות סולאריות משותפות יש פתרון יחיד ומיוחד בשם פקחום. מערכת חכמה מאוד ופשוטה שמתחברת אל שתי המערכות, יודעת להרגיש מתי המים חמים ומייצרת שסתום חשמלי שלא מאפשר כניסה של המים הקרים אל המכל.

אין ספק כי מדובר בפתרון מהפכני, שכן, עד היום היו מפנים את האנשים לרכוש מערכות נוספות שהיו עולות כסף רב. לייעוץ ועזרה – צרו קשר עכשיו.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן