דוד לא מחמם באור יהודה

שוב נכנסתם למקלחת ואין לכם מים חמים? שוב הדלקתם את מתג החשמל למשך שעות ועדיין הדוד לא מחמם באור יהודה? כדאי שתדעו כי הסיבות לכך יכולות להיות רבות ואנו ננסה במאמר הבא להסביר על התקלות השונות שעשויות לפקוד את הדוד שלכם ולגרום לו לא לחמם.

 

דוד לא מחמם באור יהודה – קצר בדוד

מה יכול לגרום למצב של דוד לא מחמם באור יהודה? אחת הבעיות המוכרות קשורה במערכת החשמל.

כל דוד חשמל מכיל רכיבים חשמליים הנמצאים בסביבה עם מים. במקרים שבהם מתרחשת נזילה, מים זולגים אל מערכת החשמל ונוצר קצר. במצב של קצר אין חימום של המים.

אם אתם מחממים את המים ועדיין דוד החשמל לא מחמם, יכול להיות שקיים קצר כזה.

 

דוד לא מחמם באור יהודה – תקלות הקשורות בדוד השמש

יש לכם דוד שמש ואתם יודעים כי הוא אמור לחמם את המים באמצעות קרני השמש. במידה והייתה שמש כל היום, אין סיבה שהדוד לא יחמם באור יהודה. למרות זאת, כדאי לדעת כי יש מספר תקלות המביאות למצב של דוד שמש לא מחמם.

 

קולטים מלוכלכים

אחת הסיבות שבגללן דוד השמש לא מחמם באור יהודה קשורה בקולטים. כאשר הקולטים מלוכלכים, הם לא מצליחים לקלוט את קרני השמש בצורה טובה ולכן אין מספיק קרניים שיהפכו לאנרגיה ויחממו את המים.

הפתרון הטוב ביותר במקרה זה הוא ניקוי של הקולטים באמצעות מטלית לחה ומעט חומץ. אם מדובר בבניין מגורים, יש להיעזר באיש מקצוע בשל הגובה וכמות הקולטים.

 

קולטים שבורים

מערכת הקולטים כוללת זכוכית חזקה שמטרתה ללכוד את קרני השמש אל תוך החלק הכהה של הקולטים. כאשר הזכוכית שבורה מכל מיני סיבות, אתם תחוו מצב של דוד לא מחמם באור יהודה.

זהו מצב שבו קרני השמש לא נקלטות כלל והמים לא מצליחים להתחמם. בתקלה זו יהיה עליכם להזמין איש מקצוע שיחליף את הקולטים או את הזכוכית.

 

נזילה מהקולטים

עוד תקלה שעשויה להתרחש בקולטי שמש היא נזילה מצינורות הקולט. בתוך הקולט ישנם צינורות שמעבירים את המים שהתחממו אל שאר הצינורות במערכת. כאשר קיימת נזילה, תהליך זה נפגע ואתם תחושו כי אין מים חמים בדוד באור יהודה.

 

דוד לא מחמם באור יהודה – תקלות נפוצות בדוד החשמל

אתם משתמשים בדוד החשמלי כאשר אין קרני שמש ואתם מעוניינים בחימום המים ממקור חשמלי. לדוד החשמל, בשונה מדוד השמש, רכיבים נוספים שעוזרים בפעולתו. כאשר אחד הרכיבים מפסיק לעבוד, אתם תחווה מצב של דוד לא מחמם.

 

גוף חימום שרוף

אין לכם מים חמים בדוד באור יהודה? יכול להיות שגוף החימום נשרף. גוף החימום הוא הרכיב שדואג לחמם את המים שבמכל.

כאשר מצטברת אבנית על גוף החימום, הוא מתקשה לעבוד וכל החימום מתבצע במאמץ רב עד שהוא נשרף.

במצב כזה המים לא יתחממו כלל ואתם תהיו חייבים להזמין איש דודים לביצוע ההחלפה. חשוב לציין, החלפת גוף חימום היא פעולה מסוכנת שיש לבצע רק בעזרת איש מקצוע.

 

פלאנג' שבור

הפלאנג' הוא מעין קונוס שתפקידו לשמור על גוף החימום והתרמוסטט. לפעמים מתרחש מצב שבו הפלאנג' נשבר ואבנית נכנסת אל הרכיבים שבתוכו והורסת אותם.

במצב כזה גוף החימום והתרמוסטט עלולים להישרף ואתם תחווה מצב שבו הדוד לא מחמם באור יהודה. מדובר בתקלה שאיש מקצוע יזהה מיד ולאחר מכן יחליף את כל הרכיבים.

 

דוד לא מחמם באור יהודה – תקלה מבנית במערכת המשותפת

גרים בבניין? כדאי שתכירו את המערכת המשותפת והתקלות המבניות שמתרחשות בה. המערכת המשותפת היא למעשה הפתרון לדודי שמש וחשמל בבניינים משותפים.

על גג הבניין יש כמות גדולה של קולטים שמחוברים לצינורות משותפים שמהם המים מגיעים אל מכלי הדירות. הבעיה מתחילה כאשר בימי החורף המים הקרים שבצינורות זולגים אל המכל החם שחיממת באמצעות החשמל והמים מתחילים להתקרר.

אם יצא לכם להיכנס למקלחת כאשר היו בהתחלה מים חמים מאוד ואז לאט לאט התחלתם להרגיש שהם הופכים פושרים ולבסוף קרים, זה בדיוק בגלל הבעיה הזו.

גם בקיץ קיימת בעיה דומה במערכת המשותפת והיא קשורה לזה שהשכן שלכם פשוט מתקלח לפניכם ומשתמש בכל המים החמים שהגיעו מהצינורות.

 

מה הפתרון לבעיה המבנית של המערכת המשותפת?

אתם וודאי רוצים לדעת האם יש פתרון לתקלה המבנית. חברות דודים רבות היו מודעות לבעיה זו וניסו בכל צורה למצוא פתרון. הפתרונות המוצעים כיום הם מעבר למערכות אחרות שלא תמיד חסכוניות.

אנו בחברת לפיד מצאנו את הפתרון הטוב ביותר שמתחבר למערכת המשותפת ופותר את הבעיה לחלוטין. לפתרון הזה קוראים פקחום.

מערכת פשוטה וחכמה שיודעת לזהות מתי יש מים חמים במכל הדוד שלכם וליצור שסתום חשמלי שלא מאפשר כניסה של מים קרים למכל.

הפקחום הוא פתרון מהפכני מהסיבה שהוא פשוט מאוד, מתחבר למערכת הקיימת, לא עולה יקר ובסופו של דבר מאפשר לכם להנות ממים חמים ולהוזיל עלויות חשמל שנחסכות מכם לפחות בחצי.

כבר לא מחממים את הדוד ללא הפסקה, אלא מחממים בשעות שמדויקות לכם והמים החמים נשמרים במכל הדוד.

 

איפה ניתן לרכוש פקחום?

את מכשיר הפקחום ניתן לרכוש מאיתנו באור יהודה או באזורי שירות נוספים של הפקחום המפורטים באתר. ניתן לבצע הזמנה של המכשיר והתקנה או להתקין אותו באופן פשוט בעצמכם.

גם באתר וגם המוצר, מגיעים עם הוראות התקנה מפורטות וכל מי שיש לו מעט חוש טכני ידע להסתדר עם התקנה זו.

לאחר שיהיה לכם את הפקחום, אם תחוו מצב שאין מים חמים באור יהודה, תוכלו לדעת שמדובר בתקלה אמיתית שיש לפתור עם איש מקצוע.

מה היה לנו כאן?
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן